Fatma Can Tekamül
Yazı Detayı
05 Aralık 2020 - Cumartesi 05:35 Bu yazı 2553 kez okundu
 
Tekamül
Fatma Can
fatmacaneft@gmail.com
 
 

Tekamül

Elest bezminde başladı tekamül yolculuğu ruhların… Yaradan orada beden verdi biz sevgili ruhlara.. belki dünyaya doğup, buradan geçmekte olduğumuzu unutup, fazla takıldık bedenlerimize ve fiziksel aleme.. Belki de bazılarımız gayet bilincinde ve farkında spiritüel varlıklar olduğumuzun ve niçin buraya geldiğimizin… Öyle ve ya böyle her şekilde hepimiz pek çok şey yaşıyoruz, bize verilen hayat aralığı içinde devinip duruyoruz; bazen acı bazen sevinç bazen kaygı bazen huzur içinde… Halbuki yaşadığımız herşey, acılarımız, sancılarımız, travmalarımız, sevinçlerimiz, heyecanlarımız, huzurumuz, kaygımız, endişemiz ve aklınıza gelebilecek içsel yolculuğumuzun tüm duygu durumları gelişmemiz için vardır. Bizi içinden geçmekte olduğumuz bu yaşam yolculuğunda bir üst mertebeye sıçratmak, ruhumuzun olgunlaşmasını sağlamak için olup biter herşey.

İyiki de olup biter.. Genede pek çoğumuz derin acılar yaşarken hep bunun sebebini sorar, bazen isyan eder, bazen de küser hayata ve ona bunu verdiğini sandığı Yaradanına.. O zaman yeni bir bilinç seviyesi için ve bu sarmaldan kurtulmak için ‘’bilgi’’ en güzel ilaçtır. 21. Yy gerçekten bilgimizi çoğaltmak için inanılmaz imkanlar sunan muhteşem bir yüzyıl. Teknolojinin imkanlarıyla istediğimiz her şeye anında ulaşabilmek geçmişe oranla büyük bir lüks. Rehber edinmek ve yeni rehberlerle yeni farkındalıklar kazanarak yola devam etmek de yine son derece mühim bir seçim. Bilgi sınırsız ve çağlayan bir nehir gibi dünyanın her yanından akıyor. Kabımızı doldurmak için sonsuz olanak ve seçenek var. Bazen rastgele tanıştığımız bir rehber tüm yaşamımızı değiştirebiliyor.

İşte bu dönemde internetten, kitaplardan vb kaynaklardan gelen bilgiye, eğitimlere, değerli rehber ve yol arkadaşlarına denk geliyorsa mutlaka bu vesileyle bizlere ulaşacak mesajlara kulağımızı ve gönlümüzü açmakta yarar olacaktır.

2020 yılı da insanlık için telafi yılı.. Bu yıla gerçekten geniş açıdan bakmalı, kendimize dönmeli, sivri yanlarımızı yuvarlaklaştırmak, acılarımızı yumuşatmak, atalarımızı yad etmek, anne ve baba enerji frekansımızı vefat etmiş olsun ya da olmasın ne yapmış olurlarsa olsun dengelemek yararlı olacaktır. Özellikle ailemizi anne ve baba kanalımızı olduğu gibi yargılamadan kabul etmek, anne ve babanın simgelediği her şeyin hayatımızda kolaylıkla yerini bulmasını sağlayacaktır. Yaşamış ve yaşamakta olduğumuz her şeyi de olduğu gibi kabul edebilirsek, yargılamayı, isyanı bırakıp şükrü çoğaltırsak şahane bir yaşam bizi bekliyor olacaktır. Bol dua etmek, içimizi dinleyip, içgörü çalışmaları yapmak, cömert ve anlayışa niyet etmek, neşeli, güler yüzlü olmaya çalışmak, inancımıza göre gerekli ibadetlerimizi yapmak ve her şeyi HAK rızası için yapmak da büyük yarar vardır.

Bitirmeden son bir kısa not olarak belirtmek istediğim konu da evrenin mesajlarını takip etmek gereği.. Mesela sık sık bazı sayılar karşınıza çıkıyorsa dikkatimizi onlara verelim. Herkese farkındalığını yükseltilebileceği, tekamülü için herşeyin en güzelini yaşayacağı huzurun bol olduğu günler diliyorum. Sevgilerimle…

0:Yeni değişimler,tamamlamalar.

1:Birlik bilinci

2:İlişkiler ortaklıklar beraberlikler

3:Yaratıcılık,iyimserlik,koruyucu melekler

4:Sağlamcılık,yaşam amacı,ruhsal amaç

5:Sınırlarının ötesine geçmek

6:Uyum,dende,alma verme,maddi ve manevi dengeyi koruma

7:Bilgelik,ruhsal rehberlik,bereketin artışı

8:Şükürde ve iyi niyetli olmak

9:Bir dönemin sona ermesi .İnsanlığın hayrına hizmet etmek

Fatma Can

Eğitim Danışmanı

 
Etiketler: Tekamül,
Yorumlar
Haber Yazılımı