ADANA BAROSU SAVAŞ BEDİR’İ MEZARI BAŞINDA ANDI.
Haber
24 Ekim 2020 - Cumartesi 07:02 Bu haber 144 kez okundu
 
ADANA BAROSU SAVAŞ BEDİR’İ MEZARI BAŞINDA ANDI.
GÜNDEM Haberi
ADANA BAROSU SAVAŞ BEDİR’İ MEZARI BAŞINDA ANDI.

ADANA BAROSU 19 YIL ÖNCE HACİZ MAHALLİNDE UĞRADIĞI SALDIRIDA ÖLDÜRÜLEN AV.SAVAŞ BEDİR’İ MEZARI BAŞINDA ANDI.

 

 

Adana Baro Başkanı Av. Veli Küçük, Başkan Yardımcısı Av. Sabahattin Gümüş, Spor Komisyonu üyesi Av. Hasan Yuvalı ve baro personeli ile birlikte 19 yıl önce bugün görevi başında şehit edilen Av. Savaş Bedir'i Buruk Mezarlığındaki kabri başında andı.

 

Buruk Mezarlığı'nda düzenlenen anma programında, duygulanan Baro Başkanı Av. Veli Küçük, merhum meslektaşının 'staj döneminden arkadaşı' olduğunu hatırlatarak, "Onu unutmamız imkansız. 19 yıldır onun adına düzenlediğimiz bir futbol turnuvamız var. Maalesef pandemi nedeniyle adına düzenlemiş olduğumuz turnuvamızı yapamıyoruz. Ayrıca yapılacak yeni adliye binasında da bir odaya Av. Savaş Bedir'in adını vermek istiyoruz. Aynı olayda yitirdiğimiz icra memuru Hasan Fındıl’ı rahmet ve saygıyla anıyorum.

 

Meslektaşlarımız üstlenmiş oldukları davalardan veya savundukları müvekkillerden dolayı suçlanan, soruşturma geçiren avukatlar bir yana, bazen bu durum fiili saldırılara kadar varabiliyor.

Dileğimiz; yurttaşın hak arayışında ve adalete erişiminde sesi olan avukatlara yönelik sözlü ve fiili saldırıların son bulmasıdır.

 

Bu tür üzücü olayların yaşanmaması için de Baro olarak üzerimize düşenleri fazlasıyla yapacağımızdan kimsenin endişesi olmasın” dedi.

 

Anma programı duaların okunmasıyla sona erdi.

Kaynak: Editör:
Etiketler: ADANA, BAROSU, SAVAŞ, BEDİR’İ, MEZARI, BAŞINDA, ANDI.,
Yorumlar
Haber Yazılımı