Bakan Pakdemirli, koyun keçi yetiştiricilerini sevindirecek müjdeler verdi.
Haber
17 Ekim 2021 - Pazar 09:00 Bu haber 191 kez okundu
 
Bakan Pakdemirli, koyun keçi yetiştiricilerini sevindirecek müjdeler verdi.
EKONOMİ Haberi
Bakan Pakdemirli, koyun keçi yetiştiricilerini sevindirecek müjdeler verdi.

Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli, Mersin İli Damızlık Koyun Keçi Yetiştiricileri Birliğince düzenlenen etkinlikte koyun keçi yetiştiricilerini sevindirecek müjdeler verdi.

         Konuya ilişkin bir açıklama yapan Türkiye Damızlık Koyun Keçi Yetiştiricileri Merkez Birliği (TÜDKİYEB) Genel Başkanı Nihat Çelik, Bakan Pakdemirli'nin koyun keçi yetiştiricilerini bir kez daha mutlu edecek müjdeler verdiğini belirterek " Sayın Bakanımız  Mersin'de sürü büyütme ve yenileme desteğini yüzde 25 artırarak 125 liraya, çoban istihdamı desteğini de yüzde 20 artırarak 6 bin liraya yükselttiği müjdelerini vermiştir. Bu müjdeler şüphesiz küçükbaş hayvancılığımızın daha ileri noktalara taşınmasında etkili olacaktır. Dolayısıyla sektörümüzün gelişmesi ve belirlenen hedeflere ulaşma adına sayın Bakanımızın verdiği destekler için yetiştiricilerimiz adına kendisine teşekkür ediyoruz. "dedi.

         2023 yılı için Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafından belirlenen nüfus başına bir küçükbaş hedefine ulaşmanın yolunun bu tür desteklerden geçtiğini vurgulayan Çelik açıklamasında " Sayın Cumhurbaşkanımız ve Sayın Bakanımız küçükbaş hayvancılığı destekleme noktasında bizleri sevindiren kararlara imza atmaya devam ediyorlar. Bu manada Sürü büyütme ve yenileme desteği ile en önemli sorunumuz olan çoban konusunda istihdam desteğinin artırılması muhakkak ki sektörün büyümesine olumlu yansıyacaktır. Devletimizce verilen bu tür desteklerin karşılığında inanıyorum ki yetiştiricilerimiz daha çok üretecek ve özellikle Avrupa'da birinci sıradaki yerimizi koruyarak ülkemize katma değer sağlamaya devam edeceğiz" ifadelerine yer verdi.

Kaynak: Editör:
Etiketler: Bakan, Pakdemirli,, koyun, keçi, yetiştiricilerini, sevindirecek, müjdeler, verdi.,
Yorumlar
Haber Yazılımı