Açık bankacılık hizmeti ile farklı bankalardaki hesaplar tek ekranda
Haber
28 Haziran 2022 - Salı 10:29 Bu haber 312 kez okundu
 
Açık bankacılık hizmeti ile farklı bankalardaki hesaplar tek ekranda
EKONOMİ Haberi
Açık bankacılık hizmeti ile farklı bankalardaki hesaplar  tek ekranda

Birden fazla banka ile çalışan işletmeler, Paynet Açık Bankacılık hizmeti ile tüm bankalardaki hesap hareketlerini tek bir platform üzerinden yönetiyor, nakit akışını anlık olarak izliyor, tahsilatı tek tuşla takip edebiliyor.

 

Açık bankacılık tüm dünyada finans sistemine yepyeni bir fırsat penceresi açıp hızla büyürken, Türkiye de bu alanda öne çıkan yeni çözümlere ev sahipliği yapıyor. B2B ve B2B2C ödeme sistemlerinde Türkiye’nin öncü fintek şirketi Paynet de Paynet Açık Bankacılık platformu ile açık bankacılığın en kapsamlı çözümlerinden birini kullanıyor. Tüm bankaların tek ekrandan yönetilmesini sağlayan Paynet Açık Bankacılık ile farklı bankalarda bulunan hesap hareketleri tek bir platform üzerinden takip edilip raporlanabiliyor. Böylelikle birden çok banka ile çalışan işletmeler, sisteme entegre tüm bankalardaki hesaplarına tek tek giriş yapmaya gerek kalmadan tüm hesaplarını tek bir ekranda görüntüleyip nakit akışını anlık olarak izleyebiliyor, ödeme ve tahsilat takibini de tek tuşla yapabiliyor. 

Hata payını en aza indiriyor

Dünyada şirketler ortalama 2-3 bankayla iş yaparken Türkiye’de bu sayı en az 5-6 olarak ifade ediliyor. Şirketlerin ölçeğine ve sektörüne göre değişmekle birlikte bazı durumlarda çalışılan banka sayısı 10’u da geçebiliyor. İşletmeler açısından çok sayıda farklı hesabı yönetirken, bu hesapların takibini yapmak, hatasız bir şekilde işlemleri gerçekleştirmek ise en kritik konulardan biri. Paynet’in sunduğu hizmet de özellikle bu noktada işletmeler için değer yaratıyor. Platformu kullanan şirketler bu çözümle tek ekran üzerinden tüm banka bakiyelerini ve hesap hareketlerini görüntülemenin yanında hesap hareketlerini eşleştirebiliyor. Belirli bir frekansta raporlamalar otomatik yenileniyor ve ek efor sarfetmeden verilerin sürekli güncellenmesi sağlanabiliyor. Ticari hesap hareketlerinin yanında POS hareketleri de yine aynı ekran üzerinden görüntülenebiliyor. Birden fazla bankadaki hesaplara ayrı ayrı giriş yapma ihtiyacı duymayan işletmeler, zamandan tasarruf ederken, bilgiler düzenli aralıklarla güncellendiği için hiçbir hareketi gözden kaçırmadan insan kaynaklı hata payını da en aza indirebiliyorlar.  

Kaynak: Editör:
Etiketler: Açık, bankacılık, hizmeti, ile, farklı, bankalardaki, hesaplar, , tek, ekranda, , , ,
Yorumlar
Haber Yazılımı