Aysun Koç Terazi Burcunda Yeniay
Yazı Detayı
17 Ekim 2020 - Cumartesi 08:06 Bu yazı 22 kez okundu
 
Terazi Burcunda Yeniay
Aysun Koç
 
 

Terazi Burcunda Yeniay

16 Ekim'de 22:31'de Terazi burcunun 23 derecesinde bir Süper Yeniay gerçekleşecek. Ay Dünya'ya çok yakın olduğu için Süper Yeniay diyoruz. Normalde bir yeniay iki hafta etkilidir. Ancak bu Süper Yeniay yaklaşık dört hafta etkisini gösterecektir. Yeniayın haritanın 5. evinde gerçekleşmesi sebebiyle; çocuklar, aşk ve sevgili ilişkileri, spekülatif para konularında hak ve adalet temaları ön planda olacak. Yerleştiği derecede ünlülük sabit yıldızı dediğimiz Spica olduğu için; sanat, spor veya siyaset camiasından ünlü insanlarla ilgili pek çok gelişmeleri duyacağız. Bazı skandallar olacağı gibi, bazı ünlü ölümleri de gündem yaratacaktır. Bu dönem maalesef, çocuğa yönelik cinsel suç haberleri de duyma ihtimalimiz yüksek. Gizli aşkların ortaya çıkması da bu dönemin başka bir etkisi. Bu Süper Yeniay'la birlikte, Covid 19'un tekrar hızını artıracağını da söyleyebiliriz. Ülkeler arası gerginliklerle ilgili olarak; iş birliği yapabilmek, orta yolu bulmak bu dönem ayrıca önem taşıyor.
  Süper Yeniay anında yükselen de Yengeç burcu var. Aile ve vatan değerlerini ön planda tutmak, daha geleneksel ve korumacı davranmak önem kazanıyor. Hem Terazi hem de Yengeç burcu öncü grupta olduğu için, bazı olayları başlatma ve tetikleme enerjisi yüksek. Ancak bazı şeylerin başlayabilmesi için, bazen bir şeylerinde hızlıca bitmesi gerekir, unutmayın. 
  Genel anlamda enerjilerin gergin olduğu bu dönemde; özellikle yanlış anlama ve anlaşılmalarında etkisiyle, dürtülerle değil de akılcı davranarak, huzuru ve dengeyi korumak adına susmayı becerebilmek, sakin ve temkinli davranmak gerekiyor. Ortaya çıkan bazı şeyler can sıkıcı olabileceği için, dengeyi ve adaleti gözetmek çok daha önemli. 
   Süper Yeniay'dan en çok etkilenecek burçlar; Terazi, Koç, Yengeç ve Oğlak burcunun ikinci on beş gününde doğanlar. Yeniay'ın en şanslı burçları ise; İkizler ve Kova burçları.
...
 
Etiketler: Terazi, Burcunda, Yeniay,
Yorumlar
Haber Yazılımı