Levent Kaya Adana ve Pandemi
Yazı Detayı
13 Ekim 2020 - Salı 20:47 Bu yazı 38 kez okundu
 
Adana ve Pandemi
Levent Kaya
leventkaya483@gmail.com
 
 

Adana ve pandemi
Adananın yolları taştan sen çıkardın beni beni baştan.
Ne güzel bir Adana türküsü her Adanalının dinlediğinde içinin coşkuyla dolduğu ve mırıldanmaya başladığı bir Adana türküsü. Adana stadyumunda her maç günü çalınır seyirciler bu türküyle coşardı. Artık tüm dünyayı kasıp kavuran pandemi sürecinden dolayı maçlar seyircisiz oynanıyor, tüm dünyadaki insanlar gibi Adanalılarda hem maç izlemeyi hem bu türküyü stadyumda dinlemeyi özledi…
Pandemi tüm başta ekonomisi olmak üzere bütün dünyayı kasıp kavurdu.
İlk başlarda insanlar çok dikkat etti. Temaslardan uzak durdu,evinden çıkmadı,sokağa çıkma yasaklarına uyuldu.Hastalık kontrol altına alındı,yada insanlar öyle inandırıldı.
Avm lerden çıkmayıp harcama savurganlığı yapan insanlar dört duvar arasında yaşama alıştı,takım elbise yerine günü pjama takımıyla geçirmeye başladı.
Düğün yoktu,temas yoktu,toplantı yoktu,Üretim durmuştu buna mukabil hastalık kontrol altındaydı.Saglık Bakanı Fahrettin Koca evimizden biri oluvermişti. Partili partisiz milyonlarca insanın sevgisini kazandı. Halada sevililirliğini koruyor. Bir doktorun vefat haberini verirken boğazı düğümlendi konuşamadı. Toplam can kaybı 8 bin 667 oldu. Toplam hasta sayısı 330 bin 753’e yükseldi.
Kurallara yeniden uyulursa saglık Bakanı Fahrettin Koca’nın Tüm Türkiye’ye pandemi bitti.Türk Halkı olarak elele pandemiyi yendik diyeceği günler çok yakındır.

 
Etiketler: Adana, ve, Pandemi,
Yorumlar
Yazarın Diğer Yazıları
Haber Yazılımı