Otokar ürdün'de yeniden tercih edildi.
Haber
06 Ekim 2021 - Çarşamba 07:18 Bu haber 91 kez okundu
 
Otokar ürdün'de yeniden tercih edildi.
Amman'ın dev otobüs ihalesini Otokar kazandı
DÜNYA Haberi
 Otokar ürdün'de yeniden tercih edildi.

Türkiye'nin lider otobüs üreticisi Otokar, ihracatta hız kesmiyor. Modern otobüsleri ile 50'den fazla ülkede milyonlarca yolcuya toplu taşımada üst düzey konfor sunan Otokar, Ürdün'deki dev otobüs ihalesini kazandı. Otokar, Ürdün'ün başkenti Amman Büyükşehir Belediyesi'nin toplu taşımacılık ihtiyaçları için açılan 136 adetlik otobüs ihalesi kapsamında 100 adet Doruk ve 36 adet Kent üretecek ve ihraç edecek.

Koç Topluluğu şirketlerinden Otokar, yenilikçi otobüsleri ile Türkiye'de ve dünyanın dört bir yanında toplu ulaşım için büyükşehirlerin tercihi olmaya devam ediyor. Sektördeki 58 yıllık deneyimi ile ürettiği araçların tasarımı, ergonomisi, teknolojisi ile büyük beğeni toplayan ve ürünleri Fransa, İtalya, İspanya, Almanya gibi ülkelerde kullanılan Otokar, Ürdün'ün başkenti Amman Büyükşehir Belediyesi'nin toplu taşımacılık ihtiyaçları için açılan 136 adet otobüslük dev ihaleyi kazandı. Avrupa İmar ve Kalkınma Bankası (EBRD-European Bank for Reconstruction and Development) tarafından finanse edilen ve vergiler dahil yaklaşık 32 milyon dolar tutarındaki ihale kapsamında Otokar, araçların yanı sıra 2 yıllık araç bakımı ve sürücü eğitimleri de sunacak. 100 adet orta boy Doruk otobüsü ve 36 adet 12 metrelik şehir içi Kent otobüsünden oluşan teslimatların 2022 yılı sonuna kadar tamamlanması planlanıyor. 

Son 5 yıldır hayata geçirdiği projelerle önemli bir dönüşüm başlatan Amman Büyükşehir Belediyesi’nin artan toplu taşıma ihtiyacını Otokar araçlarıyla karşılayacak olmaktan büyük bir mutluluk duyduklarını belirten Otokar Genel Müdürü Serdar Görgüç; "Amman’daki toplu ulaşım hizmetlerini iyileştirmek için hayata geçirilen dönüşüm çalışmalarına yenilikçi araçlarımızla bir kez daha katkı sağlayacak olmaktan büyük bir mutluluk duyduk. Anlaşmanın her iki taraf ve Ammanlılar için hayırlı olmasını dilerim. Türkiye'nin lider otobüs üreticisi olarak Türkiye'de ve dünyanın dört bir yanında tercih edilen Kent ve Doruk araçlarımız ile Amman'ın toplu taşımasını rahatlatacak, toplu ulaşımda konfor çıtasını yükselteceğiz. Ulaşımda çevre dostu bir dönemin kapısını aralayacak olan modern araçlarımızın teslimatına partiler halinde önümüzdeki yıl başlayacağız" dedi.

Kaynak: Editör:
Etiketler: , Otokar, ürdün'de, yeniden, tercih, edildi.,
Yorumlar
Haber Yazılımı