İLKER MEDENİ ÖZBEKİSTAN’IN ADANA FAHRİ KONSOLOSU OLDU
Haber
04 Nisan 2021 - Pazar 09:22 Bu haber 140 kez okundu
 
İLKER MEDENİ ÖZBEKİSTAN’IN ADANA FAHRİ KONSOLOSU OLDU
Özbekistan’ın Adana yeni fahri konsolosu İlker Medeni, Özbekistan Cumhuriyeti Türkiye Büyükelçisi Sayın Alisher AGZAMHODJAEV ve büyükelçilik görevlileri ile bir araya geldi.
GÜNDEM Haberi
 İLKER MEDENİ ÖZBEKİSTAN’IN ADANA FAHRİ KONSOLOSU OLDU

ÖZBEKİSTAN’IN ADANA FAHRİ KONSOLOSU İLKER MEDENİ OLDU

Yapılan ziyarette, Türkiye ve Özbekistan’ın ortak paydaları olan tarihi ve kültürel geçmişlerine vurgu yaparak başlayan İlker Medeni; “Adana Fahri Konsolosluk ofisinin iki kardeş ülke için yarar getireceğine inanıyorum ve ofisimizin her iki ülkeye de hayırlı olmasını diliyorum”  temennisinde bulundu.

 

İlker Medeni, temel misyonunu “İki ülke arasındaki ilişki dostluktan öte kardeşlik seviyesinde olup; her geçen gün daha da güçlenerek gelişmektedir. İki kardeş ülkenin ortak çıkarlarını korumak ve kollamak için, ileriye dönük atılacak her adımda Adana ve bölgesindeki iş dünyası ile el birliği yapacağım. İki ülke arasındaki ticari, sosyal ve kültürel zenginlikleri bir araya getirmeyi temel görev edineceğim. ” şeklinde özetledi.

 

Konuşmasının sonunda, “Göreve getirilmemde emeği geçen başta Cumhurbaşkanlarımız Sayın Recep Tayyip ERDOĞAN ve Sayın Şevket MİRZİYOYEV olmak üzere; Türkiye Cumhuriyeti Dış İşleri Bakanı Sayın Mevlüt ÇAVUŞOĞLU ve Özbekistan Cumhuriyeti Dış İşleri Bakanı Sayın Abdulaziz KAMİLOV, Özbekistan Cumhuriyeti Türkiye Büyükelçisi Sayın Alisher AGZAMHODJAEV ve Özbekistan Büyükelçiliği görevlilerine teşekkürlerimi arz ederim” dedi.

Kaynak: Editör:
Etiketler: , İLKER, MEDENİ, ÖZBEKİSTAN’IN, ADANA, FAHRİ, KONSOLOSU, OLDU,
Yorumlar
Haber Yazılımı