BALKAN TÜRKLERİ DERNEĞİNDEN ÇAĞRI..
Haber
09 Ekim 2021 - Cumartesi 11:09 Bu haber 171 kez okundu
 
BALKAN TÜRKLERİ DERNEĞİNDEN ÇAĞRI..
Adana Balkan Türkleri Derneği Başkanı Aziz Sağıroğlu, Türkiye'de yaşayan çifte pasaportlu vatandaşlara çağrıda bulunarak, "Beyanname doldurmak için son 10 gün. En temel anayasal hakkınız olan seçme hakkınızı kullanarak Bulgaristan'daki kardeşlerinize elinizi uzatın." dedi.
GÜNDEM Haberi
BALKAN TÜRKLERİ DERNEĞİNDEN ÇAĞRI..

 Başkan, Aziz Sağıroğlu, Bulgaristan'da tekrardan yapılacak olan  parlamento ve Cumhurbaşkanlığı seçimleri için Türkiye'de oy kullanacakların 14 Ekim 'e kadar beyanname işlemlerini tamamlamaları gerektiği uyarısında bulundu.

 Sağıoğlu, yaptığı yazılı açıklamada, 14 Kasım'da yapılacak Cumhurbaşkanlığı ve parlamento seçimlerinde Türkiye'de açılacak sandıklarda oy kullanacak çifte vatandaşların, Bulgaristan Yüksek Seçim Kurulunun internet sayfasında yurt dışı oy kullanma bölümüne girerek beyanname doldurmaları gerektiğini belirtti. Bunun için kimlik kartı veya pasaportun yeterli olduğunu aktaran Sağıroğlu, "Ayrıca beyanname Kiril alfabesiyle doldurulacaktır. Sıkıntı çeken vatandaşlarımız  Adana Balkan Türkleri Derneğimize başvurup yardım alabilir. Unutmayın, beyanname doldurmak için son 10 gün. En temel anayasal hakkınız olan seçme hakkınızı kullanarak Bulgaristan'daki kardeşlerinize elinizi uzatın. Sandığa git Kimliğine Sahip Çık." ifadelerini kullandı.

 

Sağıroğlu, Türkiye'de hangi bölgede ne kadar seçim sandığı kurulacağının müracaatların ardından belirleneceğini kaydetti.

Kaynak: Editör:
Etiketler: BALKAN, TÜRKLERİ, DERNEĞİNDEN, ÇAĞRI..,
Yorumlar
Haber Yazılımı