Adanalı Öğrencilerden Budapeşte'ye Ziyaret
Haber
08 Haziran 2022 - Çarşamba 22:43 Bu haber 240 kez okundu
 
Adanalı Öğrencilerden Budapeşte'ye Ziyaret
Adana'nın Seyhan İlçesi'nde bulunan Şehit İsmail Demir Ortaokulu öğrencileri Macarista'nın Budapeşte şehrini ziyaret etti.
DÜNYA Haberi
Adanalı Öğrencilerden Budapeşte'ye Ziyaret

Avrupa Birliği Erasmus projesi kapsamında aralarında Macaristan, İsveç, Portekiz ve İtalya'nın olduğu ülkeler "Galaksinin Koruyucusu Kendin Ol" protokolü imzalandı.

Öğrencilerin farklı kültürleri tanıması ve kendilerini daha iyi geliştirmesini amaçlayan proje ile imzalanan protokol gereği Adana'nın Seyhan İlçesi'ndeki Şehit İsmail Demir Ortaokulu öğrencileri, Okul Müdürü Hakan Yılmaz,Teknoloji Tasarım Öğretmeni Erdoğan Kara ve İngilizce Öğretmenleri Sema Altınkaya ile Hilal Ankaralı koordinesinde projenin ilk durağı olan Budapeşte'yi ziyaret ederek, şehrin tarihi mekanlarını görüp, bilgi aldılar. 

Şehirdeki okulları da ziyaret eden öğrenciler, burada konferanslara katılarak, ülkenin eğitim sistemi hakkında bilgi aldı.

Okul Müdürü Hakan Yılmaz, Erasmus projesinin öğrencilerin eğitim ve sosyal hayatına çok önemli katkılar sunduğunu belirterek, bu tür faaliyetleri sürdüreceklerini söyledi.

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: Adanalı, Öğrencilerden, Budapeşte'ye, Ziyaret,
Yorumlar
Haber Yazılımı