SÜT YETİŞİRİCİLERİ YARIŞTI
Haber
16 Eylül 2021 - Perşembe 20:36 Bu haber 130 kez okundu
 
SÜT YETİŞİRİCİLERİ YARIŞTI
Tarım Sektörü 16-19 Eylül’de AGROTEC 2021 24. Uluslararası Tarım Fuarı’nda buluştu. Gölbaşı Fuar Alanı’nda gerçekleşen ‘’Süt Sağma Yarışması’’nda 8 süt yetiştiricisi yarıştı.
EKONOMİ Haberi
SÜT YETİŞİRİCİLERİ YARIŞTI

Gölbaşı Fuar Alanı’nda gerçekleşen fuarda; Tarım Makineleri, Traktör ve Ekipmanları, İş Makineleri, Ürün Depolama Makineleri, Sulama Ekipmanları, Tarım İlaçları, Gübre, Organik Tarım, Sera, Sebze ve Meyve Fidancılığı, Hayvancılık, Drenaj Teknolojileri, Peyzaj ve Tarıma dair tüm ürünler yerlerini aldı. Bünyesinde tarım, hayvancılık, su ve yem endüstrisi ile tohum ve fidancılığı da bulunduran AGROTEC 2021’in açılış töreni saat 13.00’de T.C. Tarım ve Orman Bakanlığı, Genel Başkan Yardımcıları, Belediye Başkanları, Milletvekilleri, İlçe Kaymakamı, yerli ve yabancı birçok siyasi ismin katılımı ile gerçekleşti. 

Yüz altmışın üzerine katılımcı ve üç yüzün üzerinde markanın katılımı ile gerçekleşen fuarın açılışında konuşan Başkan Ramazan Şimşek konuşmasında, Gölbaşı Belediyesi olarak tarım ve hayvancılıkla ilgi gerçekleştirdikleri projelerden bahsetti. Kurban kesim alanı ve fuar alanı ile ilgili projelerinin Türkiye’de bir numara olduğunu anlatttı.Fuarda emeği geçen herkese teşekkür eden Şimşek; “2019’da yerel seçimlerinde bir söz vermiş, Gölbaşı’nı ‘’Yüzüncü Yılın Modern Kenti’’ yapacağız demiştik. Turizm, sanayi, öğrenci ve tarım kenti özelliklerini taşıdığını söylediğimiz Gölbaşımızda, bu özelliklerine layık projeler gerçekleştirdik. Gerçekleştirmeye de devam ediyoruz. Tarım şehri olan bir bölgede tarım fuarları yapılamıyor, havyan kesimleri İslami kurallara göre yapılamıyordu. Ancak bizler fuar alanı projemizi hayata geçirerek çok amaçlı bir kompleksi vatandaşlarımıza sunduk ve verdiğimiz sözü tuttuk. Oğulbey Mahallesi muhtarına yardımlarından ve diğer mahalle muhtarlarımıza da desteklerinden dolayı çok teşekkür ediyorum’ ’dedi.

Kaynak: Editör:
Etiketler: SÜT, YETİŞİRİCİLERİ, YARIŞTI,
Yorumlar
Haber Yazılımı