Mustafa Baygın CHP,Avrupa ve Tarihi Bilmemek (31 Aralık 2020)
Yazı Detayı
31 Aralık 2020 - Perşembe 14:54 Bu yazı 40 kez okundu
 
CHP,Avrupa ve Tarihi Bilmemek (31 Aralık 2020)
Mustafa Baygın
mustafabayginyh@gmail.com
 
 

CHP,Avrupa ve Tarihi Bilmemek (31 Aralık 2020)

 

CHP, özellikle de Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, hemen her konuşmasında, “CHP’ Türkiye’yi Kuran partidir”, “CHP Atatürk’ün kurduğu partidir” diyor. Bunun analizine genel açıdan bir bakalım.

Öncelikle Bir partinin Genel Başkanı, önce kendi, sonra da dünya tarihini bilmesi gerekir. Bilmiyorsa da öğrenmek için âzâmi çaba sârfeder.

Osmanlı’yı, Devlet-i Âlîyye’yi parçalamak, üleşmek için çalışıp çabalayan, Trük(Müslümân)a karşı Haçlı saldırıları gerçekleştirmek için plân üzerine plân kuran İtlâf Devletleri, Türkiye’yi Avrupa’nın kuklası yapmak için mi uğraşmayacaktır?

Hani Kılıçdaroğlu hemen her defâsında, “CHP Mustafa Kemal’in Partisidir” diyerek övünüyor ya. Peki, Mustafa Kemal kime karşı Kurtuluş savaşı vermiştir, bu günkü  Avrupa Birliği üye Devletlerine karşı değil mi?

Bu gün Avrupa Birliği ve onların mahkemelerini Türkiye Cumhuriyeti Devletinin kararlarının üstünde görür ve kâbûl ederseniz, o zaman Mustafa Kemal neden onlara karşı kurtuluş savaşı verdi, vermemiş olsaydı!

Kılıçdaroğlu derse ki, ‘Avrupa Ülkesi Medeni ve bizden çok çok ileridedir, onun için onların kararları bağlayıcıdır.’ Sözün mefhum û mûhâlifinde şu sorulmaz mı o zaman; Demek ki, Türkiye’yi kuranlar ülkeyi ileriye değil geriye götürmüşlerdir ki buna şiddetle karşı çıkılacaktır. Bu kez de şöyle söylemek gerekir, demek ki, sizin genel başkanı olduğunuz CHP Mustafa Kemal’in kurduğu CHP değildir, çünkü AtatürkYabancılara karşı güçlü, bağımsız bir devlet kurmak âzmî ile yola çıkmıştı. Bu günkü CHP ise Yabancılara payanda bit Türkiye isteyen tavırlar sergilemektedir.

Avrupa’yı kuran ve Avrupalı olan birini arıyorsa CHP, öncelikle en Avrupalı ülke Osmanlı ve onun bâkiyesi olan Türkiye’dir.

Neden mi?

Batının en eski İmparatorluklarından biri olan Britanya İmparatorluğu ki, temelleri 1588 yılına kadar gider, gerisi yoktur.

Birleşik Krallık (İngiltere, İskoçya, Galler, Kuzey İrlanda) Tarihi derseniz o da 1800-1922 yılları arasında sıkışıp kalır.

Özellikle çok fazla muhâbbet beslediğiniz Almanya ise, Cermenler olarak nâm salmaya başladıkları en eski tarihleri 1806 Yılına kadar ulaşır.

Fransa’nın Tarihi ise 1792’de başlıyor.

Dünyanın Jandarması olduğunu iddiâ eden ABD ise, 12 Bin Yıllık geçmişi olan Kızılderilileri katlederek, topraklarını işgâl ederek tarihini oluşturmaya başlar ki, 1775 yıllarına kadar uzanır, gerisi yoktur.

Şimdi bu devletlerin kuruluşlarına (ki çoğu bir milleti (Kızılderililer gibi ) yok ederek) bakıldığında Avrupa’yı kuran devlet Devlet-i Âlîyye değil midir?

 

Teröriste Özgürlük(!) İsteyen AİHM’e Sahip Çıkmak

Şimdi kalkmış, Siyonist, Hristiyan Kulübü, Çifte standartlığı ve siyâsî kararlar verdiği âlenî olan AİHM’in vermiş olduğu, ki Türkiye’ye hâkâret sayılacak mesâbede, kararı savunuyorlar.

Avrupa’dan önce Avrupalı olan Türkiye’nin Avrupa mahkemelerinden medet ummak, kendi geçmişini bilmemek veya tarihine ihânet olarak adlandırılmazsa nasıl tanımlanabilir?

Uluslararası Hukuk kuralı gereği, iç hukuk yolları Tükenmeden AİHM’nin davayı kâbûl edemeyeceği açık ve net iken, Türkiye âleyhine vermiş olduğu karar kesin ve net olarak yok hükmünde iken CHP böylesine sakat ve geçersiz kararın uygulanması için Hükûmete baskı yapması kendini inkâr anlamı taşımaktadır.

Bu günkü CHP’nin Mustafa Kemal’in Partisi olduğunu söyleyenlere sormak lâzım:

Mustafa Kemal, Modern, Ulus devlet ihdâs ederken, politik, ekonomik, kültürel alanlarda MİLLİYETÇİ KÂRÂKTERDE reformlar yapmış, YABANCILARA tanınan EKONOMİK imtiyâzları ve onlara ait üretim araçlarını ve Demiryollarını millîleştirirken, YABANCI OKULLARI da devlet denetimine almıştır.

Şimdi sormak lazım, YABANCI denilenler kimlerden müteşekkil idi? Her hâlde bu gün neredeyse düşmanca baktıkları ARAP’lar değildi?

Âksine, bu gün can simidi gibi sarıldıkları, DOST edindikleri BATI itlâf devletleriydi.

Mustafa Kemâl’in Partisi iseniz, neden O’nun karşı çıktıklarını benimsiyor, benimsediklerine düşmanlık ediyorsunuz?

Ekonomik ve Terörist saldırı düzenleyen BATI’nın Türkiye âleyhine kararlarını kâbûllenmek, Mustafa Kemal Atatürk’ün fikir ve doktrinlerine karşı çıkmak olacağına göre nasıl oluyor da, Atatürk’ün partisiyiz diyebiliyorsunuz?

Yabancılara tanınan her türlü imtiyâzları kaldıran Atatürk yanlış yapmış gibi, bugün tüm imtiyâzların BÂTI(l) olan Türkiye’ye karşı düşmanca tavırlar sergileyenlere verilmesini ister hâle geliyorsunuz. Sizler için Tek YABANCI KATAR mıdır?

Türkiye’nin yarım asra yakın zamanını çalan, BATI’nın kuklacılığını yapan, ülkenin birikimini sömüren, ilerlemesine sekte vuran Terörü destekleyenlerin yargılanmasına karşı çıkıldığı gibi, uluslararası hiçbir dayanağı olmayan, Türkiye’nin âleyhinde olan, bir karara imza atan AİHM’in Selahattin Demirtaş serbest bırakılsın tâlebini, Mustafa Kemal Atatürk’ün, hangi fikri, uygulaması, düşüncesi, ideâli ile nasıl savunuyorsunuz, anlaşılır değildir.

Türkiye’yi Kuran Parti CHP, Türkiye (Devlet-i Âlîyye)nin medenileştirdiği, Avrupa (Bâtı(l)) İnsan Hakları Mâhkemesi’ine bel bağlıyorsa, “Türkiye kurulduğundan bu yana ilerletilemedi, gerilettirildi” denilmiş olur ki, bu görüş Kurucu âkla ve amaca hâkâret olur.

Yada bugünkü CHP, hem tarihini bilmiyor, hem de Mustafa Kemâlin Batı(l) ile olan bütün düşüncelerine karşı çıkıyor, modern, ilerici, ulus devlet fikrine katılmıyor demektir. Ayrıca, Mustafa Kemal’in, politik, ekonomik ve kültürel alanlarda milliyetçi kârâkterde reformlar gerçekleştirilmesine karşı çıkıldığı gibiBatılılara, özellikle siyâsî ve ekonomik imtiyazlar verilmesine, Savunma sanayiî gibi stratejik öneme ait üretim araçları ve demiryollarının, Batılı devletlerin denetimine verilmesin istemektedir.

Böyle bir CHP, Atatürk’ün kurduğu parti olabilir mi?

 

 

Anlayana:

Mustafa Kemal;

Biz câhil dediğimiz zaman, mektepte okumamış olanları kâstetmiyoruz. Kâstettiğimiz ilim, hâkîkâti bilmektir. Yoksa okumuş olanlardan en büyük câhiller çıktığı gibi, hiç okumak bilmeyenlerden de hâkîkâti gören gerçek âlimler çıkabilir.”

 

Ve yine

“Bir ulus, sımsıkı birbirine bağlı olmayı bildikçe yeryüzünde onu dağıtabilecek bir güç düşünülemez.”

diyor…

 

 
Etiketler: CHP,Avrupa, ve, Tarihi, Bilmemek, (31, Aralık, 2020),
Yorumlar
Haber Yazılımı